Czy rosyjsko-włoski sojusz zatrzęsie polskim carsharingiem?

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Włosko-rosyjska grupa kapitałowa Mikro Capital Group, odpowiedzialna za największą rosyjską usługę aut na minuty Delimobil (jest właścicielem również innego dużego rosyjskiego carsharingu – AnyTime), zapowiedziała inwestycje w ekspansję międzynarodową. Pierwsze kroki MCG zamierza skierować do Warszawy i Pragi, gdzie w początkowej fazie, udostępniona zostanie flota, po 100 samochodów.
Pierwsze samochody w obu miastach, mają pojawić się już w maju 2019 roku i wg zapowiedzi operatora, cena usługi ma być bardzo niska. W Moskwie, po której drogach kilka tysięcy samochodów obu usług (łącznie w Rosji MCG zarządza ponad 5 tysiącami aut na minuty), cena oferowana przez Delimobil to w uśrednieniu (oferowane są różne ceny w zależności od różnej pory dnia) 7 rubli (ok) 40 gr) za każdą minutę jazdy. Jeszcze niższa jest opłata za postój, wynosząca 2,5 rubla za minutę (ok. 15 gr). W standardowej taryfie nie pobierana jest opłata za przejechany kilometr. Ceny mogą przyprawić o zawrót głowy, jednak należy pamiętać, że rozwój carsharingu, szczególnie w Moskwie, jest ściśle związany ze znacznymi podwyżkami cen za parkowanie w strefie płatnej, z którego zwolnione są usługi moskiewskich aut na minuty, także Delimobil i AnyTime.
MCG, w chwili obecnej rozważa partnerstwo, z jednym z polskich usługodawców, na zasadzie M&A (Fuzje i przejęcia), zatem niewykluczone, że samochody nowego usługodawcy na terenie Warszawy zastąpią auta jednego ze znanych już ze stołecznych dróg carsharingu.
Zainteresowanych, szerszym spektrum stanu rosyjskiego carsharingu, zapraszamy do lektury naszego czerwcowego artykułu, poświęconego usługom aut na minuty w Moskwie, z którym można zapoznać się tutaj.
Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz