Czesi też współdzielą elektryczną Dacię.

 

Dacia Spring, czyli pierwszy elektryczny model w historii pochodzącej z Rumunii marki, a także najtańszy pełnowymiarowy samochód elektryczny na europejskim rynku. O samochodzie tym, mimo krótkiej jego historii, narosło wiele opinii, natomiast tutaj przytoczymy głosy ekspertów motoryzacyjnych, którzy upatrują w tym modelu zbawienia dla obecnego okresu w rozwoju elektromobilności, w którym carsharing również ma swoje istotne miejsce. Najmniejsza Dacia jest często określana samochodem, który w dużej mierze ma uratować elektryczny carsharing, który szczególnie w naszym rejonie Europy Środkowej boryka się z wieloma problemami.

Na potwierdzenie tezy, że Dacia Spring i carsharing mają się ku sobie przytoczymy fakt, że koncern Renault, będący właścicielem Dacii, opracował jeden z rodzajów wyposażenia Springa, który jest stworzony właśnie dla usług zautomatyzowanego wynajmu.

Polska ma w tej kwestii również swój udział, ponieważ to właśnie w naszym kraju, dzięki usłudze Traficar „wiosenna Dacia” zadebiutowała w usługach współdzielonej mobilności. Znacznie później pierwsze elektryczne Dacie „na minuty” zagościły w usługach w Hiszpanii, Francji czy Rumunii.

Teraz natomiast czas przyszedł na naszych południowych sąsiadów, którzy od kilku dni mogą również przetestować współdzielonego Springa, dzięki usłudze Autonapul, która udostępniła na razie dwie sztuki elektrycznej Dacii. Dwa egzemplarze to oczywiście kropla w morzu współdzielonych potrzeb, natomiast auta póki co udostępnione są pilotażowo, natomiast operator deklaruje, że w przypadku dużego zainteresowania wynajmem nowego modelu zwiększy ilość samochodów marki Dacia w swojej usłudze.

Oba egzemplarze zostały udostępnione w strefie w Ołomuńcu i co ciekawe, wynająć je można wyłącznie w trybie stacjonarnym w bazie przy stacji ładowania mieszczącej się przy ołomunieckim salonie marek Dacia i Renault.

Ceny elektrycznej Dacii od Autonapul:

12,08 PLN – Godzina wynajmu (minimalny okres wynajmu)
120,80 PLN – Doba wynajmu
0,92 PLN – każdy przejechany kilometr

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz