Śladami Porsche,
czyli losy Łady w carsharingu.

Próbując porównać słynące z dynamiki, kultowe Porsche z siermiężną Ładą raczej zbyt dużo wspólnych mianowników nie znajdziemy. Na dobrą sprawę obie marki łączy tylko to, że produkują samochody i fakt, że w większości produkowanych modeli, w obu markach stacyjka z kluczem umieszczone są po lewej stronie kierownicy, a nie jak przyjęło się w większości samochodów, do czasu nastania ery „przyciskowej”, po prawej.

Można zaryzykować twierdzenie, że to tyle jeśli chodzi o podobieństwa, dopóki nie spojrzymy na polski carsharing, gdzie znajdziemy jeszcze jedno podobieństwo. Obie marki znalazły jak dotąd swoich przedstawicieli w usłudze Panek CarSharing, w grupie samochodów specjalnych o nazwie „FUN”. Historię pierwszego Porsche, czyli Caymana, znają wszyscy obserwatorzy carsharingu w naszym kraju (nasz test Porsche Cayman – tutaj), bo swojego czasu było to najsłynniejsze Porsche w Polsce, a to za sprawą faktu, że zostało rozbite ledwie w kilka godzin od momentu udostępnienia go w usłudze. Niestety Łada mimo, że wytrzymała dłużej, to jednak również nie dane było pocieszyć się nią dłużej, ponieważ poczciwa „siemiorka”, czyli model 2107 uległ rozbiciu w sobotni wieczór, czyli 8 dni po udostępnieniu jej klientom.

Najważniejsza informacja związana z tym zdarzeniem, to fakt, że nikomu nic się w wyniku tego zdarzenia nie stało. Do kolizji Łady z innym samochodem doszło w okolicach Lotniska Chopina w Warszawie i jak wynika z informacji uzyskanych od operatora, winę za kolizję ponosi inny użytkownik drogi kierujący samochodem marki Toyota Land Cruiser, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Ładą.

Co ciekawe, w przypadku rozbitego Porsche tam również doszło do kolizji w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez innego użytkownika ruchu drogowego, z tą różnicą, że w przypadku Caymana, użytkownik samochodu kierował nim w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast w przypadku Łady wszyscy użytkownicy kolizji byli trzeźwi.

Najnowszy przedstawiciel grupy „Retro” zważywszy na wiek oraz konstrukcję samochodu, raczej nie wróci do usługi, natomiast nie wykluczone, że podobny model, śladem Porsche w Panek CarSharing zostanie zorganizowany w przyszłości.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Assetoums

    All included patients were followed for 42 days from the date of the end of iCDI treatment or until rCDI onset, defined as a repeat positive toxin within this time frame who makes kamagra

Dodaj komentarz