Co dalej z eCar-em od Taurona?

  • Post author:
  • Post category:EV / Katowice

Fanów carsharingu z rejonu Śląska i Zagłębia od pewnego czasu zastanawia, czy największy tamtejszy, w pełni elektryczny carsharing wróci na ulice Katowic. Usługa eCar od Taurona, udostępniająca 20 zero-emisyjnych samochodów (BMW i3, Renault Zoe, Nissan Leaf i VW eGolf) zawiesiła działanie w połowie marca bieżącego roku, uniemożliwiając wynajem swoich samochodów zarejestrowanym klientom.

Od tego czasu o usłudze eCar było cicho, z aplikacji zniknęły samochody, a telefony oficjalnej infolinii milczały. Nic więc dziwnego, że zaczęły pojawiać się wśród użytkowników podejrzenia, że usługa już nie powróci.

Wczoraj jednak pojawiła się oficjalna informacja od tego operatora, z potwierdzeniem, że usługa powróci na ulice Katowic już wkrótce. Nie podano dokładnej daty ponownego włączenia eCar-u, natomiast podano do wiadomości publicznej informację o wprowadzeniu nowego regulaminu tego carsharingu, który obowiązywać będzie od 2 lipca br. Zmienił się również podmiot zarządzający usługą, a konkretniej jego nazwa. Dotychczasowa nazwa spółki, zarządzającej usługą eCar od Taurona, czyli TAURON Dystrybucja Serwis SA zmieniona została na: TAURON Nowe Technologie S.A.

Co najistotniejsze nowy regulamin nie zakłada zmian w cenniku tego operatora, dzięki czemu wynajem samochodów usługi, niezależnie który model wybierzemy kosztuje:
1,00 – minuta jazdy
0,25 – minuta postoju
Opłata za km nie jest pobierana

Nasz test usługi eCar od Taurona – porównanie z nie oferującym już carsharingu – GreenGoo znajdziecie tutaj. 

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz