Carsharingiem na długi weekend jeszcze taniej? Przegląd promocji majówkowych.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Nieubłaganie zbliża się przedłużony weekend majowy (chociaż zapewne dla wielu „majówka” zaczęła się już w ostatni piątek) a wraz z nim pojawiły się już carsharingowe promocje. Ruch na ulicach największych miast powinien się na ten moment nieco rozluźnić co nie jest z pewnością korzystne dla operatorów samochodowej współdzielonej mobilności. Z drugiej jednak strony, z pewnością wielu klientów carsharingu planuje na czas majowych wolnych dni wyjazdy za miasto, najchętniej samochodem, dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie tego,  co przygotowali dla nas operatorzy polskich usług na minuty.

Spośród wszystkich usługodawców na „majówkowe” promocje zdecydowało się czterech: 4Mobility, Click2Go, EasyShare i Panek CarSharing. Poniżej przedstawiamy szczegóły promocyjnych ofert:

4MOBILITY: 
Najstarszy warszawski carsharing (obecny również w Poznaniu) zdecydował się na promocję dla samochodów udostępnionych w trybie stacjonarnym. Obniżeniu uległy wszystkie stawki dostępne w tym trybie. Rzecz jasna najkorzystniej wypada najtańszy z dostępnych samochodów, czyli Hyundai i30, którego na dobę wypożyczyć można już za 120 PLN za dobę (149 PLN w standardzie), a jeśli zdecydujemy się na dłuższy wynajem to druga i każda kolejna doba kosztować będzie już tylko 90 PLN. Przy wynajmie samochodów na minuty na dłuższe okresy pamiętać trzeba, że do stawki dobowej należy dodać opłatę za kilometr, która również została obniżona do poziomu 0,65 PLN za każdy przejechany km (0,80 PLN w standardzie). Co ciekawe promocja obowiązuje również w przypadku krótkich wynajmów gdzie obniżona została stawka za minutę do 0,40 PLN za każdą (0,50 PLN w standardzie). W podobny sposób zostały obniżone stawki również na droższe samochody, a pełny cennik i zasady promocji publikujemy pod poniższym linkiem:

Regulamin i zasady promocji 4Mobility

CLICK2GO:
Poznański usługodawca na czas majówki „podkręcił” dodatkowo swoją i bez promocji atrakcyjną stawkę dobową (79 PLN + koszt paliwa). W efekcie klient decydujący się na wynajem od dzisiaj do poniedziałkowego poranka, może osiągnąć atrakcyjną stawkę – 69,83 PLN za dobę wynajmu i co nietypowe dla stawek dobowych w polskich usługach aut na minuty, nie jest do doby w Click2Go doliczana stawka za przejechany kilometr, natomiast klient zobowiązany jest do opłacenia kosztu zużytego paliwa i zwrotu auta z identycznym jego stanem jak podczas rozpoczęcia wynajmu. Na co jednak warto zwrócić uwagę, to na to, że taki wynajem dobowy należy uprzednio zarezerwować, ponieważ samochód wynajęty prosto z ulicy nie będzie naliczał stawek dobowych w opisany powyżej sposób.

Zasady promocji Click2Go

EASYSHARE:
Operator oferujący swoje usługi w Poznaniu oraz Łodzi na okres majówki oferuje specjalne stawki dobowe w podobny sposób jak opisywany na samej górze – 4Mobility, bowiem promocją objęte są wyłącznie wynajmy samochodów z bazy. Co odróżnia EasyShare od „czwórek” to zdecydowanie atrakcyjniejsza cena. Bierzemy pod uwagę, że Hyundai i30 usługi 4Mobility jest autem większym od Yarisa z EasyShare, natomiast cena miejskiej Toyoty jest nieporównywalnie atrakcyjniejsza niż ta oferowana za kompaktowego Hyudaia. EasyShare życzy sobie za wynajem Yarisa na okres doby tylko 49 PLN. Proponowana promocyjnie stawka jest zdecydowanie najniższą opłatą za cały dzień wynajmu wśród polskich operatorów, jednak różni się od standardowej „dobówki” EasyShare tylko symbolicznie, bo o złotówkę (standardowa opłata za km w EasyShare – 50 PLN). Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a nim w przypadku promocji EasyShare jest opłata za kilometry która również została obniżona i to znacznie mocniej niż stawka dobowa. W promocji kilometr kosztuje tylko 0,49 PLN (standardowo 0,80 PLN). Dużym minusem promocji jest jednak fakt, że mogą z niej skorzystać jedynie klienci posiadający aplikację w systemie Android.

Promocje EasyShare

PANEK CARSHARING:
Największy stołeczny operator (obecny również w Lublinie) proponouje promocję na doby wynajmu w okresie od dzisiaj do końca najbliższej niedzieli. Promocją objęte są dwa najliczniej reprezentowane modele:  Yaris i Corolla, a promocja dotyczy obniżenia stawki dobowej. W przypadku Yarisa na weekend majowy obowiązująca stawka wynajmu dobowego to 70 PLN (w standardzie – 90 PLN), a w przypadku Corolli to 100 PLN (w standardzie 120 PLN). Nie ulega zmianie stawka za kilometr i za minutę wynajmu, natomiast łowcy okazji mogą spróbować połączyć obniżoną stawkę za dobę z obniżoną stawką za kilometr dla wybranych samochodów które można odfiltrować w aplikacji mobilnej. Koszt kilometra w takim samochodzie to 0,40 PLN za każdy (0,65 PLN w standardzie).

Zasady promocji Panek CarSharing

Reasumując, każda z powyższych promocji ma swoje zalety i dodatkowo uatrakcyjnia dobowe pakiety, które już w standardzie są interesującą opcją przy dłuższym wynajmie. Na pierwszy rzut oka najciekawiej wygląda oferta EasyShare, bo opiera się na najniższych stawkach. Wynajmując samochód w Poznaniu, warto rozważyć również promocję Click2Go, szczególnie jeśli nie mamy ciężkiej nogi, ponieważ osiągając niskie zużycie paliwa możemy za tankowanie Yarisa od „clikców” zapłacić mniej niż za przejechane kilometry w EasyShare. Klienci z Warszawy lub Lublina przy odrobinie wysiłku (odfiltrowanie i dotarcie do samochodu objętego niższą stawką za km) nie muszą z zazdrością patrzeć na ceny oferowane w Poznaniu, ponieważ oferowana przez Panek CarSharing promocyjna sawka dobowa, w połączeniu z wspomnianą obniżoną stawką za km, może szczegeólnie klientom planującym dalekie kilkuset-kilometrowe trasy się kalkulować.

No to jak? Na majówkę autem na minuty?

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz