Carsharing AnyTime
… prawie w Polsce.

W zeszłym tygodniu doszło do wartego odnotowania wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów. Mianowicie, największy tamtejszy usługodawca – AnyTime otworzył strefę w kolejnym już – trzecim po Mińsku i Homelu mieście – Brześciu. Ta lokalizacja jest o tyle interesująca, że Brześć praktycznie graniczy z polskim Terespolem, dlatego też można śmiało powiedzieć, że AnyTime w tym mieście jest … najbliższym Polsce carsharingiem. Przynajmniej pod względem geograficznym.

Carsharing AnyTime opiera się głównie na modelach VW Polo oraz Hyundai Accent, które wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Auta anytime można wynająć zarówno w trybie minutowym jak i dobowym.
Podstawowe stawki tego operatora na Białorusi wyglądają następująco:

0,30 białoruskiego rubla za minutę (0,52 PLN)
61 białoruskiego rubla za dobę (105 PLN) + 0,25 białoruskiego rubla za kilometr (0,43 PLN).
W wynajmie dobowym klient otrzymuje pakiet darmowych 120 kilometrów.

AnyTime w Brześciu nie zadeklarował udostępnienia konkretnej ilości samochodów, ponieważ auta tego usługodawcy mogą pomiędzy udostępnionymi strefami swobodnie się przemieszczać. Dość zabawnym faktem jest to, że raptem 2 dni po AnyTime w Brześciu, swoją strefę w oddalonej o niecałe 50 km Białej Podlaskiej udostępnił Panek CarSharing, w którym również samochody mogą swobodnie się przemieszczać pomiędzy różnymi miastami. Gdyby zatem strefa „Panka” dotarła jeszcze kawałek dalej na wschód, do granicznego Terespola, możliwy były pierwszy w naszym regionie… carsharing trasn-graniczny. Klient wynajmujący samochód np. w Warszawie, po dojechaniu do Terespola, mógłby tam zamknąć wynajem, przejść przez granicę a już po druiej stronie, mógłby wsiąść w samochód AnyTime i pojechać np do Mińska. Brzmi jak Sci-Fi? Być może, natomiast takie rozwiązania są już tylko kwestią czasu.

Stali czytelnicy naszego portalu powinni kojarzyć tą usługę choćby z naszego testu, który odbywał się w czeskiej Pradze, gdzie AnyTime jest również obecny. Oprócz kilku miast na Białorusi i oprócz czeskiej stolicy, AnyTime obecny jest również w największym mieście Kazachstanu – Ałmatach a także w Moskwie skąd ten carsharing się wywodzi.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. myhome

    I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

Dodaj komentarz