A jednak żyje!

Dużą niespodziankę fanom swojej grupy samochodów FUN sprawił dzisiaj Panek CarSharing, który ogłosił, że wraca do usługi Łada 2107, która udostępniona został w lutym br. ale niestety bardzo szybko uległa uszkodzeniu w wyniku kolizji z winy innego uczestnika ruchu drogowego. Wg wstępnych deklaracji operatora „radziecki Mercedes” miał nie wrócić już do eksploatacji, natomiast po głębszej weryfikacji okazało się, że zniszczenia nie są na tyle małe, że zdecydowano się auto naprawić i przywrócić do usługi.

Dla przypomnienia, egzemplarz z usługi Panek to Łada wyprodukowana w 1991 roku, napędzana najpopularniejszym z montowanych w tym modelu silnikiem o pojemności 1,5 litra, który generuje moc 71 koni mechanicznych. Model 2107 był jednym z najdłużej produkowanych samochodów w historii motoryzacji. Był eksportowany również do Polski, natomiast nigdy nie przebił popularnością naszego rodzimego, produkowanego przez FSO Fiata 125p, z którym byl konstrukcyjnie spokrewniony.

Auto wróciło do usługi właśnie dzisiaj, ponownie do klasy Retro i jest dostępne póki co strefie w Warszawie. Trzymamy kciuki aby tym razem mogło cieszyć użytkowników znacznie dłużej niż poprzednim razem.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz