5 dych na przeprowadzkę? CityBee już rozdaje promocje.

  • Post author:
  • Post category:Polska

W zeszłym miesiącu wspominaliśmy o deklaracjach największego litewskiego dostawcy usług współdzielonej mobilności – CityBee, wg których jesienią uruchomią oni swoją usługę w Polsce. Przypomnijmy, że zarządzany przez litewską grupę Modus, CityBee zamierza w Polsce uruchomić carsharing oparty na samochodach dostawczych, które udostępni od razu w kilku największych polskich miastach.
CityBee uważa, że wprowadzenie aut dostawczych na dobrze już rozwinięty polski rynek aut na minuty jest częścią rewolucji komunikacyjnej i tą rewolucję zaczyna już wprowadzać w życie. Pierwsze Fiaty Ducato już w październiku pojawią się na ulicach największych polskich miast. Nie jest znany jeszcze ostateczny cennik wynajmu tych samochodów, jednak potwierdzony jest model naliczania, który będzie identyczny jak w litewskim odpowiedniku. Na Litwie naliczanie skupione jest głównie na minucie przejazdu. Klient rozpoczynający wynajem otrzymuje darmową „paczkę” 50 kilometrów do wykorzystania w pojedynczym wynajmie. Dopiero po ich przekroczeniu, naliczana jest opłata za kilometr. W największych litewskich miastach, wynajem Fiata Ducato to 0,30 EUR (1,30 PLN) za minutę jazdy, a koszt kilometra naliczanego po wykorzystaniu paczki to 0,15 EUR (0,65 PLN).
Aplikacja na oba najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Android i iOS, będzie dostępna w sklepach już na początku października, jednak dla tych, którzy nie mogą się doczekać „dostawczej rewolucji” litewski operator ma niespodziankę. Każdy kto już teraz zarejestruje się na stronie citybee.pl może zapisać się do newslettera, dzięki któremu jako pierwszy dowie się o starcie usługi, a co najważniejsze otrzyma 50 PLN do wykorzystania na przejazdy w nowej usłudze.
Na koniec jeszcze istotna informacja dla tych, którzy mieli okazję korzystać z CityBee już wcześniej na Litwie. Aplikacja do korzystania z usługi w Polsce, będzie ta sama co na Litwie, zatem nie będzie potrzeby instalowania innej, natomiast wymagane będzie założenie odrębnego konta. Litewskie konto nie będzie działało w usłudze w Polsce.
Udostępnij przez :