Duży może więcej? "Cargo-carsharing" wystartował w Warszawie.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Kilkukrotnie już na naszych łamach informowaliśmy, że dostawcze auta na minuty w rozmiarze „maxi” zbliżają się do Polski. I tak też się stało. Dzięki polskiemu oddziałowi litewskiego potentata carsharingu – CityBee, dokładnie wczoraj, 3-ego października na warszawskie ulice wyjechała pierwsza partia osiemnastu Fiatów Ducato w blaszanej zabudowie towarowej o wymiarach: (przestrzeń załadunkowa) 3,7 m dł x 1,93 m wys x 1,7 m sz. Usługa udostępniona jest w modelu otwartym, jednak strefy zostały ograniczone do kilkunastu niewielkich wysepek. Samochody można migrować pomiędzy nimi i auto wynajęte np. na wyspie pod CH Janki, można zwrócić choćby na Gocławiu, lub Białołęce. Nigdy wcześniej w Polsce nie oferowano samochodów towarowych tej wielkości. CityBee jest w tej kwestii prekursorem. Cennik dostawczych Ducato, zaproponowany w Polsce, opiera się na podobnych zasadach jak na Litwie, gdzie płacimy za każdą minutę użytkowania samochodu, a kilometry naliczane są dopiero po wykorzystaniu pakietu darmowych 50 km. Proponowana jest również stawka godzinowa, oraz dobowa. Pełne zestawienie cen publikujemy poniżej:
Minuta wynajmu – 0,99 PLN
Godzina wynajmu – 49,00 PLN
Doba wynajmu – 219,00 PLN
Kilometr (po wykorzystaniu pakietu 50 km) – 0,65 PLN
(ceny wyrażone są w wartościach bruttto)
Przypomnijmy, że wprowadzenie na warszawskie ulice samochodów dostawczych, to już drugie podejście litewskiej firmy do stworzenia carsharingu w Polsce. W 2016 roku, CityBee startowało w przetargu na elektryczny carsharing we Wrocławiu, gdzie musieli uznać wyższość oferty warszawskiej firmy Enigma – operatora Vozilli. CityBee oparte na samochodach dostawczych w tej chwili dostępne jest w Polsce jedynie w Warszawie, natomiast zgodnie z deklaracjami operatora, wkrótce samochody pojawią się również w innych, największych polskich miejscowościach. Również niewykluczone jest wprowadzenie do usługi samochodów osobowych, niemniej jednak odnośnie innych modeli samochodów, nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez operatora.
Wkrótce na naszych łamach pojawi się test „cargo-carsharingu” z logo CityBee, do zapoznania się z którym, już teraz serdecznie zachęcamy.
Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.