Traficar też nie uniknął podwyżek.
Stawka dobowa w górę.

Niepokojący wzrost poziomu inflacji a co za tym idzie podwyżki większości towarów i usług odbiły się również negatywnie na usługach carsharingu. Od kilku tygodni widoczne są podwyżki wybranych elementów cennika u większości operatorów. Zaczęło się od trójmiejskiej usługi – MiiMove, gdzie pozniesiono stawkę za minutę. Kolejny był Panek CarSharing, w którym dodano opłatę startową w cenniku minutowym i standardowym oraz podniesiono stawkę dobową w najwyższej klasie – Premium.. Trzecim operatorem, który zdecydował się na podwyżkę, zostało 4Mobility, gdzie podobnie jak w przypadku MiiMove zdecydowano się podwyższyć stawkę za minutę jazdy.

Długo podwyżkom opierał się Traficar, ale i na tego operatora przyszedł czas, bowiem 1 czerwca wzrosła opłata dobowa. „Dobówka” wzrosła o 10 złotych do poziomu 59 PLN za każdą dobę wynajmu samochodów osobowych w Traficarze. Do stawki dobowej należy doliczyć również opłatę za każdy przejechany kilometr, który wynosi 0,60 PLN, natomiast ta opłata pozostałą na stałym poziomie. Nie uległy również zmianom stawki w wynajmie krótkoterminowym oraz stawki w wynajmach samochodów dostawczych – TrafiCargo.

Po podwyżce w Traficarze można uznać, że niemal każdy polski carsharing został zmuszony do korekty cennika, a stoją za nimi zwiększone koszty prowadzenia działalności jak choćby ceny paliwa, które odgrywają kluczowe znaczenie w biznesie opartym na samochodach spalinowych, a takie w przeważającej większości stoją za polskimi usługami współdzielenia mobilności.

Używając w poprzednim akapicie wyrazu – „niemal”, musimy zwrócić uwagę, że stoi za nim usługa EasyShare, która w ostatnich tygodniach jako jedyna nie dokonywała korekt cennika. Co prawda EasyShare wprowadziło w tym roku podwyżkę, lecz miała ona miejsce dość dawno, bo 12 stycznia br, jednakże pomimo braku oficjalnych doniesień operatora co do jego przyszłości w otwartym carsharingu („free-floating”) to jednak decyzja o zaprzestaniu działalności w tym trybie w Poznaniu oraz niewielka ilość dostępnych samochodów w ostatniej lokalizacji, czyli w Łodzi nie napawa optymizmem.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 13 komentarzy

  1. storno brzinol

    F*ckin’ tremendous things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and i’m looking forward to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

Dodaj komentarz