Traficar też nie uniknął podwyżek.
Stawka dobowa w górę.

Niepokojący wzrost poziomu inflacji a co za tym idzie podwyżki większości towarów i usług odbiły się również negatywnie na usługach carsharingu. Od kilku tygodni widoczne są podwyżki wybranych elementów cennika u większości operatorów. Zaczęło się od trójmiejskiej usługi – MiiMove, gdzie pozniesiono stawkę za minutę. Kolejny był Panek CarSharing, w którym dodano opłatę startową w cenniku minutowym i standardowym oraz podniesiono stawkę dobową w najwyższej klasie – Premium.. Trzecim operatorem, który zdecydował się na podwyżkę, zostało 4Mobility, gdzie podobnie jak w przypadku MiiMove zdecydowano się podwyższyć stawkę za minutę jazdy.

Długo podwyżkom opierał się Traficar, ale i na tego operatora przyszedł czas, bowiem 1 czerwca wzrosła opłata dobowa. „Dobówka” wzrosła o 10 złotych do poziomu 59 PLN za każdą dobę wynajmu samochodów osobowych w Traficarze. Do stawki dobowej należy doliczyć również opłatę za każdy przejechany kilometr, który wynosi 0,60 PLN, natomiast ta opłata pozostałą na stałym poziomie. Nie uległy również zmianom stawki w wynajmie krótkoterminowym oraz stawki w wynajmach samochodów dostawczych – TrafiCargo.

Po podwyżce w Traficarze można uznać, że niemal każdy polski carsharing został zmuszony do korekty cennika, a stoją za nimi zwiększone koszty prowadzenia działalności jak choćby ceny paliwa, które odgrywają kluczowe znaczenie w biznesie opartym na samochodach spalinowych, a takie w przeważającej większości stoją za polskimi usługami współdzielenia mobilności.

Używając w poprzednim akapicie wyrazu – „niemal”, musimy zwrócić uwagę, że stoi za nim usługa EasyShare, która w ostatnich tygodniach jako jedyna nie dokonywała korekt cennika. Co prawda EasyShare wprowadziło w tym roku podwyżkę, lecz miała ona miejsce dość dawno, bo 12 stycznia br, jednakże pomimo braku oficjalnych doniesień operatora co do jego przyszłości w otwartym carsharingu („free-floating”) to jednak decyzja o zaprzestaniu działalności w tym trybie w Poznaniu oraz niewielka ilość dostępnych samochodów w ostatniej lokalizacji, czyli w Łodzi nie napawa optymizmem.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 17 komentarzy

 1. gateio

  I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me? https://www.gate.io/id/signup/XwNAU

 2. gate borsası

  At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

 3. gate io market order

  Hi Charles, thank you for your valuable information about your troubles on Amazon.My advice is never search the book by title – only by Author’s Name–as printed on the book. The best place to search is only on Google. It will come out with the links to Amazon and you (or anyone else) can click right there and it will open the pages on Amazon – not on other sellers. Please, try it. It will also show the links to all real book stores where one can order or buy any of your books. Please connect with me on LinkedIn — search by my Author’s Name as above. OGV

 4. storno brzinol

  F*ckin’ tremendous things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and i’m looking forward to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

Dodaj komentarz