Grudzień grupą „Extreme” stoi. BMW X6 w Panek CarSharing!

Ostatnie tygodnie w Panek CarSharing obfitują w nowości w najwyższej grupie aut specjalnych, czyli „Extreme”. Ostatni miesiąc roku stoi pod znakiem rekordów, bowiem jak dotąd w tej grupie udostępniono aż 3 samochody, czyli: Tesla Model S, Aston Martin Vantage oraz Porsche 911. Miesiąc jednak się jeszcze nie skończył i już wiadomo, że rekord zostanie poprawiony, bowiem w ostatnich godzinach 2021 roku, największy polski carsharing wprowadza do usługi czwartego w tym miesiącu „Extrem’a”, który jednak mocno różni się od wcześniej wymienionej trójki.

BMW X6, bo tak nazywa się ostatnia w tym roku nowość, która zagościła w polskim carsharingu, to pionier zupełnie nowego stylu w motoryzacji. Dynamiczna bryła coupe, posadzona na podwoziu SUVa kilka lat temu, gdy debiutowała, budziła spore kontrowersje. Wielu znawców motoryzacji uznało na wstępie ten samochód za pozbawiony sensu i zapowiadało, że będzie to niewypał. Praktyka jednak pokazała, że nie wszystko musi mieć sens, bowiem X6 pierwszej generacji okazało się wielkim sukcesem i za bawarską marką wkrótce podążyli konkurenci, oferujący swoje propozycje dla nowego trendu jaki pojawił się w motoryzacji. Efektem tego były takie modele jak choćby Mercedes GLE Coupe, Audi Q8, ale też znajdziemy przykłady w markach bardziej powszechnych jak choćby Renault Arkana.

Model BMW X6 spotkał się również w dużym zainteresowaniem polskich fanów motoryzacji, czego efektem całkiem pokaźna ilość X-szóstek na polskich drogach. Samochód od początku swojej produkcji, czyli od 2007 roku był pojazdem z wyższej półki cenowej, dlatego nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Nawet modele z pierwszych roczników produkcji trzymają cenę, dlatego ten nietypowy samochód nie był dostępny dla każdego, aż do teraz gdy debiutuje w carsharingu.

W 2019 roku zadebiutowała trzecia generacja BMW X6, natomiast model udostępniony w Panek CarSharing to samochód drugiej generacji, produkowany w latach 2014-2019 w jednej z najwyższych wersji, zasilana prawie 3-litrowym silnikiem diesla generującym moc 313 koni mechanicznych. W samochodzie znajdziemy oczywiście automatyczną skrzynię biegów oraz szereg innych udogodnień dla kierowcy, jakimi charakteryzują się samochody z tego segmentu.

Dobrą wiadomością jest fakt, że auto pomimo udostępnienia go w najwyższej grupie „Extreme”, dostępne jest dla każdego, kto dotychczas wydał w usłudze 2 000 PLN, a nie 5 000 PLN jak w modelach wprowadzonych w tym miesiącu.

Cennik samochodów grupy „Extreme”, w tym BMW X6 znajdziecie -> tutaj.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. gate.io

    For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

Dodaj komentarz