„Porschering”? Owszem, ale na razie tylko u sąsiadów.

Co byście powiedzieli na luksusowe samochody, stojące na ulicy, którymi w każdej chwili można się przejechać i oczywiście otworzyć smartfonem? Ale nie mamy tutaj na myśli samochodów premium z perspektywy carsharingu, czyli aut takich które proponuje w niektórych swoich lokalizacjach choćby Car2Go, jak np: Mercedes B-klasa czy CLA. Mamy tutaj na myśli auta luksusowe z prawdziwego zdarzenia. A takimi są bez wątpienia samochody marki Porsche.

Na ten moment na stołecznych ulicach współdzieloną mobilność promują w głównej mierze samochody marek popularnych. Fakt, możemy skorzystać w Warszawie również z MINI, lub z mniejszych modeli BMW, ale jednak na prawdziwie luksusowe samochody na minuty przyjdzie nam na pewno jeszcze poczekać. Ciężko również określić jak długo. Takiego jednak problemu już od pewnego czasu nie mają Litwini, których największa tamtejsza usługa rozpieszcza już od dłuższego czasu. Po uruchomieniu usługi opartej na Fiatach 500, oraz MINI One, sukcesywnie CityBee  powiększało swoją flotę o coraz to ciekawsze modele, jak np VW Golf, BMW X1, czy nawet elektryczne BMW i3. To jednak nic, przy najnowszej niespodziance od tego dostawcy. czyli samochodach Porsche, które reprezentowane jest przez modele Macan i 718 Boxter. Auta są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika i można ich używać za pośrednictwem standardowej aplikacji. Jedyne co różni samochody niemieckiego producenta od reszty floty dostępnej w CityBee, to cena. Za minutę jazdy Boxterem zapłacimy ponad 4 PLN (0,99 EUR), a za Macana jeszcze więcej, czyli prawie 6 PLN (1,39 EUR). W pakiecie mamy 50 km darmowych kilometrów, po których przejechaniu zostanie dołączona opłata ponad 1 PLN (0,25 EUR). Zastanawiamy się jednak czy przy takiej cenie komuś uda się dotrwać do tego limitu 50 km, bowiem opłata jest ekstremalnie wysoka.

Czy Litwini przesadzili, a cały pomysł jest tylko kosztowną reklamą tamtejszej usługi? A może nasi sąsiedzi odkryli ciekawą grupę docelową dla takiej usługi? Może faktycznie, najbardziej majętni Litwini sprzedali swoje luksusowe samochody i przesiedli się do Porsche na minuty? Na te pytania nie znamy odpowiedzi. Wiemy natomiast, że samochody tej marki są w ofercie firmy już od pół roku i nic nie zapowiada, aby miały z niej zniknąć (nawet fakt, że jeden Boxter został już doszczętnie rozbity). Aby poznać jednak ten temat głębiej i poszukać odpowiedzi na te pytania, już wkrótce ekipa autonaminuty.org odwiedzi ponownie Wilno, w celu sprawdzenia empirycznego tych najciekawszych aut na minuty w naszym regionie.

W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia naszego testu usługi CityBee z 2016 roku LINK

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. xjOJPQVT

    discreet cialis meds now what i have suggested isn t cheap but it won t break the bank and you will pack on some quality mass if your diet and training are in check

Dodaj komentarz