PANEK idzie za ciosem. Po Car(o)sharingu, czas na Maluchsharing.

1 kwietnia uwagę warszawskich klientów carsharingu, zwróciło nietypowe doniesienie największego stołecznego operatora aut na minuty. Przypomnijmy, że PANEK CarSharing zapowiedział wprowadzenie do swojej floty poczciwej Syreny 105. Informacja okazała się primaaprylisowym żartem, jednak ze względu na fakt, że ten usługodawca zasłynął kilka miesięcy temu wprowadzeniem do swojej usługi w pełni funkcjonalnego, przygotowanego do wynajmu za pomocą smartfona – Poloneza Caro, rzesza klientów uwierzyła, że „Panka” stać na takie posunięcie. 10 dni później PANEK CarSharing, udowodnił, że idzie za ciosem, po bardzo dobrym przyjęciu „Poldka” w carsharingu i wprowadza do swojej usługi, co prawda nie Syrenę, ale inną ikonę polskiej motoryzacji – Fiata 126p.

Maluch oficjalnie zawita do warszawskiej usługi już jutro. Do jego wynajęcia konieczna będzie aktualizacja aplikacji PANEK CarSharing, w której pojawi się poczciwy „Kaszlak”. Podobnie jak w przypadku Poloneza, w filtrach aplikacji pojawi się on, gdy będzie dostępny, dlatego w pierwszych dniach, chętnym na tą przejażdkę przyda się odrobina cierpliwości, bo zapewne jak w przypadku Poloneza, Maluch będzie rozchytywany.

„Pankowy” Fiat 126p, to egzemplarz z 1991 roku, czyli ze środka produkcji. Znajduje się tam zatem zapłon w kluczyku (kluczyk podobnie jak w przypadku Poloneza jest przymocowany na stałe, a samochód otwiera się aplikacją mobilną) i szeroka deska rozdzielcza. Cena wynajmu będzie identyczna jak w przypadku „Car(o)sharingu” i wyninesie 0,79 PLN za minutę jazdy (0,20 PLN za minutę postoju) i 0,79 PLN za każdy przejechany kilometr. Nie będzie udostępniona w samochodzie stawka dobowa, ze względu na fakt, że operator chce aby auto było dostępne dla wszystkich i aby nikt nie przetrzywał go dla siebie na dłużej. Z tego też powodu w aucie nie znajdziemy karty paliwowej.

Jak wspomnieliśmy, premiera Malucha w carsharingu, już jutro o godzinie 10:00, kiedy to spod siedziny PANEK CarSharing auto zostanie odebrane przez zwycięzcę konkursu który odgadł jaki samochód przewidziany jest jako nowy model u tego operatora. Zwycięzca zabierze Fiata na pierwszy przejazd, a gdy go zakończy, samochód będzie dostępny dla każdego zarejestrowanego użytkownika usługi.

Tradycyjnie na naszych łamach wkrótce znajdziecie również test Malucha na minuty, do którego obejrzenia już zapraszamy.

Udostępnij przez :

Ten post ma 42 komentarzy

 1. tesio

  A ja myślałem że oni korzystają z kart e100, a tu się okazuje ze w ogóle nie.

  1. Besa

   Kart e100?

 2. Marcin_ITIQ

  w takich chwilach zaluje ze nie jestem z WWA 😀 Ale jak bede to bede polował 😀

Dodaj komentarz