Multipla na minuty? To dzieje się naprawdę!

  • Post author:
  • Post category:Świat

Wielu klientów, decydując się na wybór danego towaru czy usługi, kieruje się emocjami. Z kolei wachlarz emocji odpowiadające za ostateczny wybór zakupu, jest bardzo szeroki. Niektórzy sprzedawcy odnoszą się do poczucia bezpieczeństwa, inni grają na emocjach związanych ze wspomnieniami, jeszcze inni nęcą iluzją komfortu, a są też tacy którzy reklamują swój towar jako wyjątkowy który tą wyjątkowość również przeleje na klienta. A są też tacy, którzy kwitują wszystko śmiechem i ze śmiechem utożsamiają sprzedać swojego produktu. Emocji jak widać mamy do wyboru całą masę, jak i całą masę towarów i usług które można byłoby z taką formą sprzedaży utożsamiać. A co jeśli chcielibyśmy za ich pomocą wskazać jeden produkt, który zbierze w sobie je wszystkie? Niemożliwe? Bynajmniej.
Litwini z największej tamtejszej usługi CityBee udowodnili, że można skupić cały zestaw emocji w jednym miejscu. Dotąd słynęli oni z jednej z najbogatszych flot aut na minuty w Europie. W ich usłudze można dowolnie wybierać pomiędzy małymi samochodami miejskimi, rodzinnymi SUVami, małymi i dużymi autami dostawczymi, a nawet pick-upami. Dostępne są również auta w pełni elektryczne. To jednak litewskiemu operatorowi nie wystarczało. Zdecydowanie brakowało auta z charakterem, które byłoby zupełnie inne od dotychczas oferowanych i generowało cały zestaw emocji opisanych w naszym wstępie. Problem ten jednak przestał być aktualny wobec CityBee, w momencie gdy w ich aplikacji pojawił się Fiat Multipla pierwszej generacji. Tak właśnie, na ulicach Wilna można wynająć na minuty jedno z najbardziej kontrowersyjnych aut przełomu wieków. Samochód tak brzydki, że aż ładny, auto tak abstrakcyjne, że aż legendarne. Ale to nie wszystko. CityBee uznało, że dla klientów ceniących sobie indywidualność, sama Multipla to za mało i zdecydowali się na ubogacenie jej… różowymi, kudłatymi obiciami foteli. I to się nazywa indywidualność we współdzieleniu, bowiem jadąc takim samochodem, można być spokojnym o 100% wyjątkowości.

Oferta z Multiplą, pojawiła się w litewskim carsharingu w kwietniu bieżącego roku i spotkała się z dużym zaciekawieniem odbiorców. Jak deklarują przedstawiciele operatora, zainteresowanie nietuzinkowym Fiatem było większe, niż modelami Porsche które oferowane były w przeszłości w CityBee. Na pewno dużym atutem, obok wyjątkowości modelu, jest cena jaką zaproponowano za jego wynajem na Litwie. Minuta przejazdu kosztuje 0,24 EUR, a doba 49,90 EUR. Koszt przejechanego kilometra to 0,14 EUR, jednak warto pamiętać, że opłata za kilometr uaktywnia się dopiero po wykorzystaniu 50 kilometrów „paczki” startowej. Multipla będzie dostępna do wynajmów na pewno do końca sezonu letniego. Nie jest jednak wykluczone, że zostanie na dłużej. Biorąc pod uwagę popularność szczególnie Wilna w planach turystycznych Polaków, gorąco zachęcamy do sprawdzenia jak wygląda litewska stolica z perspektywy różowego fotela jednej z żywych legend współczesnej motoryzacji.
Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.