Kolejne BMW i8 w carsharingu?
I tak i nie.

We wrześniu, gdy donosiliśmy o wprowadzeniu do usługi Panek CarSharing współdzielonego BMW i8, zaakcentowano fakt, że jest to jedny egzemplarz tego niezwykłego modelu w carsharingu na świecie. Okazuje się jednak, że ledwo minęły dwa miesiące od tej informacji i trzeba będzie ten fakt zaktualizować, choć mogą być ku temu pewne wątpliwości.

Hybrydowe BMW zostało zaprezentowane w zeszłym tygodniu przez rosyjskiego usługodawcę o nazwie Voron. Operator reklamuje się jako carsharing, chociaż nie do końca działa jak usługi znane nam choćby z Polski.

Voron jest usługą, oferującą samochody marek Premium, które można zarezerwować przez aplikację bezpośrednio z ulicy, bądź zamówić podstawienie w jednej z centralnych części Moskwy. Wyróżnikiem usługi jest brak jakiegokolwiek oklejenia samochodów oraz wspomiana flota aut najbardziej renomowanych marek jak choćby Porsche, Mercedes czy BMW. I właśnie model i8 tej bawarskiej marki został udostępniony w usłudze, przy czym dostęp do niej mają wyłącznie stali klienci Vorony.

Minimalny okres wynajmu i-ósemki to 3 godziny. W tym czasie koszt minuty jazdy to 2 PLN, a minuty postoju to 0,60 PLN. Opłata kilometrowa w Voronie nie występuje, natomiast użytkownik zobowiązany jest do zwrotu samochodu z tą samą ilością paliwa, z jaką rozpoczynał wynajem.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz