InnogyGO! na dłużej?
Nawet na 3 miesiące.

Kilka tygodni temu środowisko carsharingowe zaskoczyły doniesienia o wystawieniu na sprzedaż największej i w praktyce już ostatniej działającej, w pełni elektrycznej usługi carsharingu – InnogyGO!. Usługa pomimo tych doniesień działa w Warszawie i Zakopanem bez zakłóceń, natomiast zauważalne są niestandardowe działania operatora w zakresie udostępniania swojej współdzielonej floty elektrycznych BMW i3.

Przykładem takiego działania jest ogłoszenie, które pojawiło się wczoraj na facebookowym profilu firmy Fleet Agency, zajmującej się m.in wynajmem długotermionowym samochodów. Wg deklaracji Fleet Agency, InnogyGO! oferuje za ich pośrednictwem wynajem średnioterminowy swoich „i-trójek „na okres 3 miesięcy w całkiem atrakcyjnych cenach. W porównaniu do cen wynajmu samochodów konwencjonalnych, oferta na i3 od Innogy nie jest konkurencyjna, natomiast biorąc pod uwagę dostępne na rynku oferty dla aut 0-emisyjnych, nie można już przejść obok propozycji Fleet Agency obojętnie.

Samochody współdzielone od InnogyGO! można wynająć na okres 3 miesięcy, z czynszem miesięcznym w wysokości 1 951 PLN netto. Oferta skierowana jest wyłącznie dla przedsiębiorstw.

Działanie tego typu wskazywać może na potrzebę zmniejszenia kosztów utrzymania części posiadanej floty przez InnogyGO!, a krótki, jasno określony okres wynajmu, najprawdopodobniej wiąże się z końcem kontraktu jaki InnogyGO! ma zawarty z leasingodawcą. Jaka przyszłość czeka jedynego już w pełni elektrycznego operatora carsharingu w Polsce, na razie nie wiadomo, jednak niewątpliwie najbliższe miesiące będą kluczowe.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 5 komentarzy

  1. binance poplatky

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz