Hulajnogi to za mało.
Bolt bierze się za carsharing!

Bardzo interesujące informacje dotarły do nas dzisiaj z niedalekiej północy, konkretnie z Estonii, gdzie Bolt znany w Polsce z usługi przewozu osób oraz z współdzielenia hulajnóg elektrycznych, uruchomił oficjalnie usługę carsharingu.

Bolt Drive, bo tak nazywa się nowa usługa, oferuje wynajem samochodów koncernu Volkswagena z napędem zarówno elektrycznym jak i spalinowym. Pośród oferowanych modeli znajdziemy m.in. Skodę Scalę, VW T-Roca czy elektrycznego VW ID3.

Chętnie przedstawilibyśmy Wam cennik wynajmu samochodów spod znaku Bolta, które można samodzielnie prowadzić, natomiast tym co łączy usługę przewozu osób z automatycznym wynajmem samochodów jest dynamiczny cennik, który zależny jest od wielu czynników jak np. godzina, miejsce wynajmu czy deklarowane miejsce zakończenia wynajmu. Bolt deklaruje, że samochód można wynająć już od 0,07 EUR za minutę, jednak możliwa jest również stawka na poziomie 0,36 EUR za minutę.

Póki co usługa Bolt Drive dostępna jest jedynie w Estonii, skąd wywodzi się Bolt, znany wcześniej jako Taxify, natomiast z informacji od samego operatora wynika, że po osiągnięciu zadowalających wyników nowej usługi w Tallinie, Bolt zdecyduje się na ekspansję swojego carsharingu do innych krajów, w tym do Polski, tym bardziej, że budżet zaplanowany dla rozwoju linii „Drive” to ok 20 milionów euro.

Bolt Drive w stolicy Estonii ma udostępnić docelowo aż 500 samochodów, co zapewni mu zdecydowanie pozycję lidera na tamtejszym rynku. Głównym konkurentem Bolta w Tallinie jest w znany również w Polsce – CityBee, który obecnie udostępnia tam około 200 samochodów różnych marek i segmentów. Oprócz tego, dostępny jest jeszcze Elmo, pionier tamtejszego rynku, który wynajmuje wyłącznie samochody elektryczne w niewielkiej ilości.

Udostępnij przez :

Ten post ma 9 komentarzy

  1. Binance

    Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

  2. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz