Francuski gigant unifikuje usługi.

PSA – jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie postanowił połączyć występujące do tej pory pod różnymi nazwami usługi współdzielonej mobilności samochodowej. Francuski gigant zmienia nazwę carsharingu oferującego wynajem samochodów elektrycznych w Madrycie i Lizbonie, który dotychczas znany był na Półwyspie Iberyjskim jako Emov.

W listopadzie samochody Emov pojawiły się głównej aplikacji usługi Free2Move, którą PSA stworzyło początkowo jako agregator usług multimodalnej mobilności, a z czasem rozpoczęło proces udostępniania w niej własnych samochodów. Dotąd samochody z logiem Free2Move pojawiły się w Paryżu, Waszyngtonie i chińskim Wuhan.

Usługa Emov powstała w hiszpańskiej stolicy w 2016 roku, a dwa lata później została zakupiona przez PSA, które po kolejnych dwóch latach zdecydowało o usunięciu dobrze znanej przez Hiszpanów i Portugalczyków nazwy na rzecz unifikacji z Free2Move. 300 tysięcy klientów Emov aby zachować dostęp do starej/nowej usługi, zmuszonych będzie do zainstalowania aplikacji Free2Move, bez której nie będzie możliwe użytkowanie samochodów madryckiej i lizbońskiej usługi.

Krok Francuzów wskazuje trend wg którego najwięksi gracze rynku mobilności miejskiej dążą do agregacji swoich usługi w jednym miejscu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 6 komentarzy

  1. binance

    Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

Dodaj komentarz