EasyShare zmniejsza flotę i przechodzi w tryb bazowy.

Przed samymi świętami decyzję o zakończeniu działalności ogłosił trójmiejski MiiMove. Okazuje się, że ta smutna wiadomość nie oznaczała wcale końca złych wieści dla usług carsharingu w Polsce w ubiegłym już roku, bowiem przed samym Sylwestrem, EasyShare, znany z Poznania i w ostatnim czasie szczególnie z Łodzi ogłosił, że wycofuje swoje samochodu z usługi otwartej, czyli tzw. „free-floatingu”. Oznacza to, że nie wynajem samochodu z logotypem EasyShare prosto z ulicy będzie już rzadkością.

EasyShare w Łodzi, podobnie jak kilka miesięcy temu w Poznaniu postawił na wynajem głównie stacjonarny, który w „mieście włókniarzy” odbywa się na podstawie 4 baz rozmieszczonych na terenie Łodzi.

Przejście na tryb stacjonarny ze swoimi ograniczeniami jest kierowany głównie z myślą o klienta zainteresowanych wynajmami na nieco dłuższy i znacznie dłuższy okres o czym w dalszej części naszego dzisiejszego materiału.

Nacisk na system bazowy wynika z faktu usunięcia z floty, flagowego modelu firmy, czyli hybrydowej Toyoty Yaris, która stopniowo usuwana była z usługi już od kilku miesięcy. W szczytowym okresie rozwoju usługi, EasyShare oferowało prawie 200 samochodów w tym modelu w Poznaniu oraz Łodzi. Białego Yarisa już nie znajdziemy w usłudze. Pozostało jedynie kilkanaście sztuk, również hybrydowej Toyoty Corolli Sedan oraz kilka sztuk elektrycznego Nissana Leafa.

Od dłuższego czasu niestety widać było powolny odwrót usługi EasyShare, która jest jedną z nastarszych usług w Polsce i jednym z pionierów carsharingu w Poznaniu. Rozwojowi operatora z pewnością nie pomogła pandemia koronawirusa, natomiast w ostatnim czasie dużym ciosem był z pewnością fakt uruchomienia przez Traficara strefy w Łodzi, czyli w ostatniej lokalizacji gdzie EasyShare oferowało wynajem otwarty, prosto z ulicy. Poza Traficarem, w aglomeracji łódzkiej działa również Panek CarSharing.

Raczej nie należy spodziewać powrotu EasyShare w większej skali, tym bardziej, że pozostałe samochody są oferowane są w trybie długoterminowym, w całkiem atrakcyjnej cenie w wysokości 1690 PLN netto z miesięcznym limitem kilometrów wynoszącym 2 000.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. gralion torile

    There are some interesting deadlines on this article but I don’t know if I see all of them middle to heart. There is some validity however I will take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as nicely

Dodaj komentarz