Stołeczny przetarg wrzuca „wyższy bieg”.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Nie dalej jak w lutym b.r. informowaliśmy o pierwszej rundzie warszawskich negocjacji, na którą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich – organizatora przetargu, zaprosili przedstawicieli wszystkich dopuszczonych partycypantów, a już na kwiecień zaplanowano drugą rundę tychże negocjacji.

Przypomnijmy że obecnie rozstrzygany przetarg jest długo oczekiwanym postępowaniem w mieście stołecznym, który w opinii przedstawicieli ZDM, ma powtórzyć sukces systemu rowerów miejskich. Do postępowania dopuszczono 14 podmiotów, spośród których, poprzez ich udział w kolejnych etapach negocjacyjnych, wyłoniony ma zostać najlepszy, którego zadaniem będzie zrealizowanie na ulicach Warszawy programu samochodowej współdzielonej mobilności, opartych na minimum 300 pojazdach.

Jak dowiedział się portal autonaminuty.org, w pierwszym tygodniu kwietnia, będą odbywać się, w ramach II rundy, negocjacje związane z brzmieniem umowy koncesji, oraz z jej przedmiotem., podczas których omawiane będą: proponowana przez każdego z oferentów z osobna, forma jak i specyfikacja warszawskiej usługi w ich wydaniu. Niestety na obecną chwilę nie są znane żadne wiążące terminy rozstrzygnięcia przetargu jak i faktycznego uruchomienia usługi, mimo że władze ZDM deklarują iż odbędzie się to nie później niż w pierwszej połowie przyszłego roku, co może jednak wydawać się odległym terminem, zważywszy że coraz to nowi dostawcy usług typu Carsharing deklarują swoją gotowość do otwarcia niezależnej od miasta usługi jeszcze przed rozstrzygnięciem miejskiego przetargu, o czym regularnie informowaliśmy na łamach naszego portalu.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz