Carsharing Tauronu nabiera kształtów.

W maju br informowaliśmy o planach największego dystrybutora energii elektrycznej w Polsce. Wg oficjalnych deklaracji, Tauron do końca roku stworzy na terenie Konurbacji górnośląskiej sieć stacji do ładowania samochodów elektrycznych, ale również zamierza wprowadzić na ulice usługę elektrycznych aut na minuty.
Jak dowiedział się nasz portal, plany nabierają realnych już kształtów. Na potrzeby usługi zamówiono 20 samochodów. Flota ma być różnorodna i zawierać będzie po 5 egzemplarzy najpopularniejszych w Polsce samochodów na prąd. Będą to: Renault Zoe, BMW i3, Nissan Leaf oraz VW E-Golf. O ile Zoe oraz i3 nie są niczym nowym w polskich usługach aut współdzielonych (z Zoe mogą korzystać klienci Traficara, a w przeszłości były dostępne w pilotażowym programie Innogy, podobnie jak i3, które po dziś dzień można wynająć w usłudze 4mobility), to Leaf oraz E-Golf w polskim carsharingu dopiero zadebiutują (Tauron udostępni w swojej usłudze, wbrew fotografii ilustrującej nasze doniesienie, nowy model Nissana Leafa, gdy zarówno w Vozilli oraz Innogy mieliśmy do czynienia z pierwszym jego modelem).
Początkowo Tauron usługę aut na minuty udostępni jedynie w Katowicach, jednakże w planach jest rozszerzenie działania również na cały teren swojego obszaru dystrybucyjnego. Istotną informacją jest również deklaracja Tauronu odnośnie sieci ładowania, niezbędnej do prawidłowego działania usługi. Na potrzeby tej inicjatywy Tauron postawi w Katowicach 20 ładowarek, których większość stanowić będą ładowarki prądem zmiennym (22kW), natomiast w tym gronie znajdzie się również miejsce dla kilku szybkich ładowarek prądu stałego (50kW).
Udostępnij przez :